Zajímavosti

Gold Souq

Gold Souq

Zlatnický trh. Křižovatka ulic Al Ras a Al Khor ve čtrvti Deira je největší tržnice se zlatem na světě. V obchodech se dá usmlouvat cena až o 30 % nižší. Přes 300 obchodů zde nabízí zlatnické produkty o celkové váze asi 10 tun. V Guinessově knize rekordů je zapsaný prsten Najmat Taiba (Hvězda Taiby) z 21 karátového zlata o váze 58,685 kg, další 5,17 kg jsou drahé kameny. Prsten má průměr 70 cm.

Burj Khalifa

Burj Khalifa

Chalífova věž. Nejvyšší budova na světě vysoká 828 metrů je pojmenovaná po úřadujícím prezidentovi SAE Chalífovi bin Saíd Al Nahjánovi. Vyhlídkové plošiny jsou ve 125. a 148. patře, 456 a 555 metrů nad zemí. Prohlídky začínají v přízemí komplexu Dubai Mall. Nejlevnější vstupenka pro dospělého stojí 125 dirhamů (cca 860 korun), nejlepší je prohlídku rezervovat online.

Madinat Jumeirah

Madinat Jumeirah

Madinat Jumeirah/Krásné město. Luxusní komplex inspirovaný jak historickými budovami a místní kulturou, tak zřejmě i italskými Benátkami, se nachází na pobřeží ve čtrvti Jumeirah. Ubytovací a obchodní budovy jsou obklopené vodními kanály. Pokud nejste ubytovaní, můžete do restaurací a tržnice, až na pláž ne. Za komplexem se vypíná plachta hotelu Burj Al Arab.

Dubai Marina

Dubai Marina

Dubajské přístaviště. Luxusní residenční a obchodní část města nedaleko Palm Jumeirah. Uměle vytvořené přístaviště jachet obklopují mrakodrapy, promenády a kavárny. Kolem projíždí linka tramvaje, po hladině plují ferry a water busy, a stanice metra je nedaleko. Poklidná čtvrť kde se zalíbí rodinám s dětmi, hipsterům i batůžkářům.

Al Fahidi

Al Fahidi

Al Fahidi. Historická zástavba ve čtvrti Bur Dubai. Projděte se úzkými uličkami mezi zrekonstruovanými domy plnými obchodů. Od muzeí kávy, mincí, poštovních známek, přes nadační galerii obrazů, až k obchodům s látkami nebo s obrázky na velbloudí kůži. Nedaleko je Bur Dubai Souq, zastřešená tržnice, odkud vás obchodníci nenechají odejít jen tak.

Fish Market Deira

Fish Market Deira

Rybí trh ve čtvrti Deira. Známá zastřešená tržnice kousek od stanice metra Palm Deira. Přátelští a ochotní chlapíci převážně z Indie a Pakistánu vám nebudou nic vnucovat, ale budou se s vámi a svými rybami a krevetami chtít fotit. V sousedním trhu s ovocem si určitě vyberete, když ne kokos nebo papáju, tak určitě z více než 20 druhů sušených datlí.

Mall of the Emirates

Mall of the Emirates

Mall of the Emirates. Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších obchodních domů v Dubaji. Je známý zejména atrakcí Ski Dubai - 400 metrů dlouhou sjezdovkou, tučňáky oslími a patagonskými, nebo zábavním komplexem Magic Planet s prvním 4D kinem v SAE a simulátorem volného pádu ve větrném tunelu.

Dubai Mall

Dubai Mall

Dubai Mall. Největší a stále se rozšiřující obchodní dům na světě. Pro bezprostřední blízkost s tančící fontánou a Chalífovou věží také nejpopulárnější v celé Dubaji. Kromě už téměř 1300 obchodů a dvou vodopádů je uvnitř i ledové kluziště rozměru běžného hokejového stadionu, obrovské akvárium i s mantami a žraloky, simulátor letu v kokpitu A380 a další atrakce.

Burj Al Arab

Burj Al Arab

Burj Al Arab/Arabská věž. Ikonická stavba tvaru plachty představuje nejluxusnější úroveň ubytování. Oficiálně víc než pět hvězdiček hotelům dát nelze, tento se prezentuje jako sedmihvězdičkový. Pokud nechcete dát za jednu noc od 40 tisíc korun výše, můžete se kochat siluetou hotelu z některé z blízkých veřejných pláží.